Święty Mikołaj

Jedną z naszych działalności w duszpasterstwie jest wolontariat. Od kilku lat współpracujemy ze Stowarzyszeniem Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe.

Podopiecznymi są dzieci, które zmagają się z ciężkimi schorzeniami i każdego dnia walczą o zdrowie. Nie jesteśmy lekarzami, jesteśmy w głównej mierze studentami, którzy poświęcają im swój wolny czas, zarażają uśmiechem, dzielą się cząstką siebie.

Czym dokładniej się zajmujemy? W zależności od samopoczucia i chęci dzieciaków, szalejemy po korytarzach w wyścigach samochodowych, gramy w „planszówki”, czytamy bajki lub, gdy poniesie nas wena twórcza, budujemy najwspanialsze budowle z klocków lub tworzymy zwierzyniec z balonów. Staramy się aby na każdej twarzy dziecka zagościł uśmiech, próbujemy skraść smutek związany z trudnym leczeniem. Rodzice przy tym wszystkim mają chwilę dla siebie na kawę lub spacer. Pomagamy również przy organizacji imprez na Mikołajki i Dzień Dziecka, pilnując, by każdy pacjent w tym dniu czuł się szczególnie ważny.

Oddziały, które odwiedzamy znajdują się w Oddziale Św. Mikołaja – w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1.

Dni i godziny wizyt w szpitalu ustalamy w uzgodnieniu z wolontariuszami. Zazwyczaj robimy to za pomocą naszej grupy dyskusyjnej: facebook.com/groups/wolontariat.sw.mikolaj,więczdecydowanych na zaangażowanie się w wolontariat prosimy o dołączenie do tej grupy.

W razie pytań, najlepiej przyjść do duszpasterstwa po niedzielnej Mszy Św. o 19:00. Jeżeli nie możecie przyjść, to piszcie na adres e-mail: [email protected]

Do zobaczenia!

Kolejna witryna sieci „Duszpasterstwo Akademickie BRAMA”