idea

„Chwalcie Go i wysławiajcie na wieki!”

Na Warsztaty Śpiewu Liturgicznego, które wpisują się w tegoroczne obchody świętowania 80-lecia dominikańskich duszpasterstw akademickich, zapraszają szczecińscy studenci z DA Brama.

„Nasza schola czuła potrzebę zorganizowania tego rodzaju wydarzenia w Szczecinie – mieliśmy już za sobą dwukrotne warsztaty emisji głosu, a teraz przyszedł czas na doskonalenie śpiewu liturgicznego, poszerzanie umiejętności, by pieśnią chwalić Boga” – mówi Kinga Chmielewska, szefowa scholi w DA Brama.

„Na zaprojektowanych plakatach znajduje się szczecińska magnolia – kwiat, który jest symbolem tego miasta – w żadnym polskim mieście nie ma tylu krzewów magnolii, ile jest w Szczecinie” – podkreśla Marta Tymińska, która jest pomysłodawczynią i wykonawczynią identyfikacji tegorocznych warsztatów.

Trzy dni wspólnego śpiewania, opowieści o muzyce i odkrywania modlitwy śpiewem – tego wszystkiego, a także o wiele, wiele więcej, będzie można doświadczyć na Warsztatach Śpiewu Liturgicznego, które odbędą się w przestrzeni szczecińskiego klasztoru oo. Dominikanów w ostatni weekend września (22.09-24.09). To doskonała okazja do rozwijania swojego talentu, którego nie można zmarnować, zakopując  go w ziemi. Tym bardziej, że warsztaty poprowadzi troje znakomitych muzyków: Urszula Rogala (Warszawa), Paweł Bębenek (Kraków) i Rafał Maciejewski (Łódź). Podczas warsztatów odbędzie się również wykład o. Grzegorza Przechowskiego OP, który opowie o  tradycji oraz muzyce sacrum. W programie przewidziane będą również codzienne, wspólne nieszpory oraz agapa w sobotę.

Organizatorzy i prowadzący zapraszają wszystkich, którzy podczas liturgii prowadzą śpiew, członków scholi, a także wszystkich tych,  którzy interesują się śpiewem liturgicznym i chcą ubogacić śpiew podczas mszy świętych. Jednym słowem – wszystkich!

Ewelina Piotrowska
Szef DA BRAMA